Наша поставка на изложби „Старе сорте Србије“

У Ботаничкој башти „Јевремовац“, у Београду, у суботу 05.11.2022., у организацији еколошког покрета „Оквир живота“, приређена је изложба старих сорти Србије, где је учешће узела и Топличка академија, Одсек за пољопривредно прехрамбене студије Прокупље.
Овом приликом приказана је поставка старих сорти јабука, крушака, лековитог биља, легуминоза.
Изложба је окупила излагаче: средње пољопривредне школе из Бачке Тополе, Свилајнца и Београда, ПССС , еколошке и пољопривредне организације, уз подршку Биолошког факултета Београд, Истраживачког центра и Ботаничке баште“Јевремовац“. Штанд Академије привукао је велико интересовање посетилаца, како деце, ученика, студената, колекционара, воћара, тако и еминентних професора.